Babiš lže o financování sportu

Pan premiér Babiš právě v přímém přenosu (interpelace členů vlády) z Poslanecké sněmovny naprosto otevřeně lže, že za jeho vlády se zlepšilo financování sportu, že dříve přicházely dotace na sport pozdě.

Za prvé, náš fotbalový klub SK Louky, kde mám finance a dotace na starosti, doposud nedostal z MŠMT ani korunu a to je už téměř konec sezóny. Tak pozdě jsme dotaci ještě nedostali nikdy. Přitom žádost jsme řádně podali a máme v klubu asi 160 dětí ve věku 6 - 21 let. Ale premiér mluví o tom, jak pomáhají financování mládeže. Kdybych do klubu nedával vlastní finance, už nám utečou trenéři mládeže všichni dávno.

Za druhé, obrátili se na mě jako na místopředsedu Podvýboru pro sport Senátu PČR někteří předsedové malých klubů, že jim byly dotace odmítnuty kvůli drobným formálním nedostatkům. Je jasné, že malé kluby nemají takovou odbornost pro podávání žádostí, jako kluby velké. Nikdo je nevyzval, aby něco opravili, nikdo jim neporadil, prostě jim to zamítli. Jedná se ale o finance na provoz. Takto ty kluby prostě zaniknou. A jsou jich prý počty v řádu stovek.

Takže podpora vlády premiéra Andreje Babiše opravdu sport podporuje tak, že některé kluby přežijí pouze díky práci dobrovolníků a sbírkám rodičů dětí. A takto je to v našem "Budelípově" se vším, silná slova, ale opačné skutky.

A právě teď premiér neodpovídá na nic, pořád dokola opakuje, že všechno špatné udělali ti zlí před ním. Je třeba si uvědomit, že je už u vlády asi sedmým rokem, což je už dost dlouhá doba na to, aby vše napravil. Samozřejmě, že většina posledních problémů vznikla za jeho působení ve vládách a on pouze používá starý dobrý argumentační faul z dob socialismu, kterým vymývá mozky svým příznivcům. Je to jednoduché, mám problém? Pokud ano, pak musím upozornit na problémy jiné či jiných a mí příznivci začnou hřímat, proč se nezabýváte tím? Pokud ale použijeme zdravý rozum, je nám jasné, že problém se nevyřeší tím, že poukážeme na problém jiný.

A přesně tak to teď ve sněmovně vypadá.

Do you like this post?