Nová nemocnice ve Zlíně? Chceme referendum!

Včera se nám nepodařilo zachránit Baťovu nemocnici, ale já to nevzdávám, takže to nevzdávejte ani vy!

 

Pro tuto situaci jsem měl již od ledna připraveno referendum, takže projekt oprašujeme a jdeme s ním za Vámi.

Pro spravedlivé rozhodování o obou variantách, zda postavit nemocnici novou nebo opravit tu stávající, chyběly zastupitelům podklady týkající se varianty číslo dvě. Náhoda? Kolem celé akce ale nic nebyla náhoda, vše bylo totiž pečlivě řízeno, takže náhoda určitě ne. Pomocí jednoho „přeběhlíka“ z ODS byla schválena investiční akce s nedozírnými následky pro budoucnost celého kraje místo toho, aby byl projekt projednán a podporován napříč celým politickým spektrem. Ke zrušení celého projektu pak může dojít i po odlišném výsledku podzimních voleb do krajského zastupitelstva, což by bylo tím řešením nejlepším.

Ale co když ne? Nemocnice přece není jediným volebním tématem! Pro tuto variantu pak máme jako záložní řešení připraveno již zmiňované referendum.

Ve spolupráci s Ondrou Martínkem zakladatelem iniciativy Zachraňme Baťovu nemocnici organizujeme podpisovou akci s cílem vybrat 29 000 podpisů občanů našeho kraje, a dosáhnout tak vyhlášení krajského referenda společně s krajskými volbami 2. a 3. října 2020.

Otázka, kterou položíme voličům zní:
„Souhlasíte s výstavbou nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích? ANO/NE“

A je jenom na vás, jak budete v případném referendu hlasovat.

Zapojte se, bez vás to nedokážeme. Na webu uvedené iniciativy najdete odkaz na stažení podpisových archů:
http://zachranme-batovku.cz/referendum/

Vytiskněte je, získejte co nejvíc podpisů a pošlete na adresu uvedenou na webu (pozor, ne na adresy uvedené na samotných podpisových arších!).

Pokud se chcete stát koordinátory v jednotlivých městech a obcích, přidejte se do naší skupiny Dobrovolníci pro Baťovku.

Pokud chcete vytvořit podpisové místo ve svém obchodě, ordinaci, dílně... napište nám a domluvíme se.

Podpisové archy slouží k vyvolání referenda, na otázku se bude odpovídat až v případě jeho konání. Svým podpisem souhlasíte, že chcete referendum, bez ohledu na to, jak byste v něm ve skutečnosti hlasovali.

Vyzýváme i další členy všech politických stran, kteří s výsledkem hlasování nesouhlasí, aby se k naší iniciativě připojili.

Zachraňme odkaz tvůrce našeho města, zachraňme „Baťovku“

Do you like this post?