I pes je město Zlín

Lidem u nás ve Zlíně už došla trpělivost. Nejen podnikatele šikanuje stát, ale v našem městě jsou razantním způsobem omezováni i majitelé psů, neboť Zlín má jednu z nejpřísnějších vyhlášek omezujících volný pohyb psů v ČR.

Občané města proto začali sbírat podpisy pod petici, kterou chtějí předat ministerstvu vnitra, aby se toto zmíněnou vyhláškou zabývalo.

Nejde jenom občany se psy, ale hlavně o princip, protože když se neozveme, můžeme jen čekat, co nám zakáží příště. Ono odolat pocitu moci nad občany není pro lokální politiky nic jednoduchého.

Je vtipné, že je prý radnice překvapená tímto postupem, neboť prý se zástupci této občanské iniciativy jedná. Zapomněli však dodat, že odmítají přijmout některé představitele iniciativy a že si k jednání zvou pouze ty, u kterých mají jistotu, že se je podaří přemluvit, aby od protestů ustoupili.

Petice ale není jediným krokem, který je proti této vyhlášce učiněn, o tom však někdy jindy.

Ale je třeba říci i B. Nesnáším všude rozházené psí exkrementy. To je samozřejmě špatně, to úplně nesnáším. Ale tady má jako prevence sloužit udělování pokut, takže je to na městské policii, aby si dělala dobře svou práci. Zákazem se nikdy nic nevyřeší. To bychom mohli lidem zakázat i jezdit autem, aby někoho nepřejeli. Vždyť lidé se chovají na silnicích jako šílenci.

Tady jde přece ale o princip, v poslední době se ve společnosti probudila totalita a lidé chtějí vše zakázat a taky za všechno zvýšit tresty. Ani jedno nic neřeší, spíše nás to přibližuje k autoritářským a totalitním režimům. Jinak exkrementy vadí i iniciativě "I pes je město Zlín", a proto požaduje, aby byly všude koše na psí exkrementy. Nejdůležitější je ale to, aby se chovali zodpovědně i majitelé psů, aby si uvědomili, že i občan je město Zlín.

Do you like this post?