Připrava žaloby na prezidenta republiky za hrubé porušení ústavy

Na základě konání prezidenta České republiky pana Miloše Zemana, se senátní klub SENÁTOR 21 - Klub pro liberální demokracii, jehož jsem členem, rozhodl vypracovat žalobu na prezidenta ČR za hrubé porušení ústavy.

V senátním klubu SENÁTOR 21 - Klub pro liberální demokracii jsme se s kolegy shodli, že již dále nelze být pouze němým přihlížejícím výroků Prezidenta republiky Miloše Zemana. Z toho důvodu jsme se na něj rozhodli podat žalobu pro hrubé porušení Ústavy a ústavního pořádku. Chtěl bych podotknout, že by bylo chybou vnímat žalobu pouze jako vymezení se vůči prezidentovi. Cílem, jenž přesahuje osobu současného prezidenta, je vytýčit mantinely, ve kterých by se prezident měl pohybovat a poukázat na chování a aktivity, které se nacházejí za hranicí ústavy.

Prvním krokem bude faktický popis všech skutků Prezidenta ČR, kterými prezident porušil či porušuje Ústavu ČR. Tento seznam by klub chtěl zveřejnit do dvou týdnů. Následně za pomoci ústavních právníků, bude koncipováno faktické zdůvodnění a právní argumentace, proč a jakým způsobem tyto skutky prezidenta hrubým způsobem porušují Ústavu. Celý text žaloby bychom chtěli představit laické i odborné veřejnosti a ostatním senátorům a senátorkám do 6 až 8 týdnů.

Pro shlédnutí tiskové konference senátního klubu SENÁTOR 21 - Klub pro liberální demokracii odkaz zde https://www.seznamzpravy.cz/clanek/po-mynarovi-je-na-rade-prezident-zeman-senator-laska-chysta-ustavni-zalobu-65243?fbclid=IwAR0fkFpXVs9loxIvdXm-9xHPMAOBkqghP2kIBJ_UzlG28j31HbR5GmMjzTA

Do you like this post?