Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Kandidátem ODS na primátora je Tomáš Goláň, prioritami jsou udržení mladých lidí ve Zlíně a perspektivní budoucnost 06. 06. 2022 • 2,4 min. čtení

Kandidátem ODS na primátora je Tomáš Goláň, prioritami jsou udržení mladých lidí ve Zlíně a perspektivní budoucnost

ODS ve Zlíně postaví do čela své kandidátky současného senátora a daňového poradce Tomáše Goláně. Dalšími kandidáty v týmu Občanských demokratů jsou mimo jiné Miroslav Chalánek, současný radní odpovědný za rozvoj místních částí, nebo zastupitelé Hynek Steska, ředitel Střední zdravotnické školy, Pavel Konečný, zlínský lékař – psychiatr, nebo ekonomka Martina Hladíková.

Stěžejním tématem pro zlínskou ODS a jejího lídra Goláně bude zejména budoucnost rozvoje města, vyřešení situace s bydlením, podpora vzdělávání a kvality života ve Zlíně.

„Občanům chceme zajistit především perspektivní budoucnost. Jedním z pilířů našeho programu je udržení mladých lidí a studentů ve Zlíně. Možností, jak toho docílit, může být i vytvoření studentského kampusu, jehož součástí budou studentské koleje. Kampus je totiž ideálním místem, které zvládne propojit vzdělávání, zábavu, ale i nové podnikatelské příležitosti. Za těmi se přitom dnes studenti stěhují do větších měst. A to je pro město a nás všechny škoda. Ale aby zde mohli mladí žít i poté, co dostudují, musí mít kde bydlet. V tom u nás ve Zlíně vidím velký problém. Nové developerské projekty jsou totiž automaticky cíleny na to, aby poskytly ubytování právě studentům. Na normální pracující lidi tak volné místo k bydlení nezbude. Právě díky kolejím mohou studenti tyto zaplněné byty uvolnit pro rodiny, které je opravdu potřebují. S tím, jak budou studenti zůstávat ve Zlíně, bude také postupně růst i počet obyvatel města, rozpočtové příjmy a bohatství města,“představil Tomáš Goláň programové priority.

 

Nespornou výhodou Goláně je také jeho funkce senátora Parlamentu České republiky.

Díky propojení funkcí má možnost věci změnit. Jako senátor se účastní hlasování a rozhodování. „To, co se bude dít ve Zlíně, se totiž určuje centrálně v Praze. Takovými tématy jsou zejména finance, budoucí investiční projekty nebo dotace,“ doplnil Tomáš Goláň.

 

ODS chce po letošních komunálních volbách převzít ještě větší díl zodpovědnosti za rozvoj města, než tomu bylo doposud. „Jako moderní strana podporující kreativní a tvůrčí lidi každého věku chceme Zlín rozvíjet. A právě přítomnost a život takových lidí ve Zlíně jsou základními předpoklady rozvoje samotného města. Šikovní lidé dělají úspěšné město,“ uvedl předseda místního sdružení ODS ve Zlíně Miroslav Chalánek.

 

Ing. Tomáš Goláň

Po ukončení studií v květnu roku 1993 se stal daňovým poradcem. V současné době jeho daňová kancelář zaměstnává 25 odborníků na daně a právo. V roce 2020 obhájil svůj mandát a stal se tak senátorem až do roku 2026. Aktuálně předsedá Ústavně-právnímu výboru a je členem Občanské demokratické strany.

 

Miroslav Chalánek

Vystudoval Strojní průmyslovou školu, od roku 1999 působí na manažerských pozicích ve finančnictví. V letech 2006–2014 působil jako člen Zastupitelstva města Zlína, od roku 2018 jako člen Zastupitelstva a Rady města Zlína. Předseda Místního sdružení ODS ve Zlíně.

 

Ing. Martina Hladíková

Vystudovala ekonomickou fakultu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době pracuje na Odboru strategického rozvoje Zlínského kraje. Dlouholetá členka ODS ve Zlíně a zároveň členka Dozorčí rady Technických služeb Zlín.

 

MUDr. Pavel Konečný

Vystudoval 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Osm let zaměstnán v Psychiatrické nemocnici Kroměříž, od roku 2004 provozuje soukromou psychiatrickou a adiktologickou ordinaci ve Zlíně. Soudní znalec v oborech psychiatrie a návykové nemoci. Od roku 2018 členem Zastupitelstva města Zlína.

 

Mgr. Hynek Steska

Celou profesní kariéru se věnuje školství. Učitel a zástupce ředitele na Gymnáziu Zlín, v letech 2002–2010 náměstkem primátora a krajským radním odpovědným za školství. Od roku 2011 ředitelem Střední zdravotnické školy ve Zlíně. V současné době působí také jako zastupitel města Zlína.

 

Kontakt pro média:

 

Ing. Tomáš Goláň

+420 602 722 159

tgolan@tomasgolan.cz