Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

O mně

Ve zkratce

Jsem otcem tří dětí, manželem, daňovým poradcem a od roku 2018 také senátorem za obvod 78 – Zlín. Ve Zlíně mám svou milovanou rodinu a firmu.

start-line
1968

Narozen ve Vsetíně

middle-line
1983

Studium na gymnáziu ve Vsetíně

middle-line
1987

Studium na Vysoké škole zemědělské v Brně

middle-line
1989

Studentská stávka

middle-line
1992

Úspěšné ukončení studia

middle-line
1993

Zakladatel Komory daňových poradců ČR

middle-line
2002

Komunální politika

middle-line
2006

Založení daňové kanceláře

middle-line
2008

Daňové právo

middle-line
2014

Ochrana proti nezákonnému postupu finanční správy

middle-line
2018

Stal jsem se senátorem Parlamentu České republiky

end-line
2020

Obhájení senátorského mandátu, vstup do ODS, získání postu předsedy Ústavně- právního výboru Senátu

O mně

Dětství

Své dětství jsem strávil v malé obci Lhota u Vsetína. Od malička jsem byl kromě rodičů, kteří byli oba učitelé, vychováván i babičkou, která byla v padesátých letech vyhlášena vesnickou boháčkou (tedy nepřítelem dělnické třídy a všeho lidu, dokonce se setkala s Masarykem), v duchu masarykovských a sokolských tradic. Babiččina výchova a životní hodnoty na mě měly velký vliv.

Studium

Vždy jsem se zajímal o techniku a právní vědu. A byť bych se býval nejraději hlásil na práva, vzhledem k doporučení ze střední školy, jsem se rozhodl studovat zemědělské strojírenství. Do této oblasti naštěstí socialismus nepronikl tak hluboko.

To, že jsem nepodlehl vymývání mozku marxismem-leninismem, se mi hodilo v sametovém roce 1989, kdy jsem se aktivně účastnil studentských demonstrací. Burcoval jsem spolužáky k účasti na studentské demonstraci dne 20. listopadu na Náměstí Svobody v Brně. Následně jsem jako člen fakultního stávkového výboru přesvědčoval dělníky v továrnách po celé jižní Moravě, aby se zúčastnili generální stávky dne 27. 11. 1989. Po Sametové revoluci jsem v roce 1992 zakončil studium zemědělského strojírenství se zaměřením na zahaniční obchod.

O mně

Kariéra

Pro daňové poradenství jsem se rozhodl v roce 1990, kdy jsem byl ve třetím ročníku na vysoké škole zemědělské. Po ukončení studia jsem se začal aktivně účastnit přípravných seminářů pro vznik profese daňového poradce a pro vznik samotné Komory daňových poradců ČR.

Rok 1993 byl pro mou kariéru zlomový. Moje láska k právu určila mou následnou celoživotní cestu. V květnu jsem se stal daňovým poradcem a v červnu jsem se zúčastnil ustavující valné hromady Komory daňových poradců ČR. Také jsem se definitivně přestěhoval ze Vsetína do blízkého Zlína.

V lednu roku 2006 jsem založil obchodní korporaci TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o., která zaměstnává 20 specialistů. V roce 2008 jsem se začal úzce specializovat na daňové právo a daňový proces.

Svou specializaci jsem naplno využil, když se Finanční správa v roce 2014 vymkla kontrole a začala fungovat zcela mimo rámec platných právních předpisů. Od té doby aktivně vystupuji proti neoprávněným zajišťovacím příkazům a proti obecnému zneužívání moci Finanční správou. Byl jsem úspěšný hned při své první žalobě proti rozhodnutí Odvolacího finančního ředitelství a daří se mi i nadále

5. února 2019 jsem dostal ocenění Daňová osobnost roku 2019. Odborná porota ji uděluje lidem, kteří svým působením dokázali pozitivně přispět v tomto odvětví. Tohoto ocenění si velmi vážím.

Politika

Do politiky jsem poprvé vstoupil v roce 2002. V letech 2002 – 2006 jsem působil jako nezávislý zastupitel ve své rodné obci Lhota u Vsetína, kde jsem zároveň předsedal finanční komisi. Pro každého politika je podle mě dobré vyzkoušet si před vstupem na celostátní pódium lokální úroveň.

V roce 2018 jsem se rozhodl kandidovat do Senátu v doplňovacích volbách ve Zlíně. Kandidoval jsem, protože jsem cítil ohrožení těch hodnot, ke kterým mě od malička vedla babička a které jsem hájil v roce 1989. Moje kandidatura byla úspěšná, v Senátu jsem se zařadil do klubu SENÁTOR 21.

V roce 2020 jsem svůj mandát obhájil a stal se senátorem do roku 2026. V současnosti předsedám Ústavně- právnímu výboru. Krátce po volbách jsem vstoupil do ODS.

Podcasty ze života senátora

V sedmnáctidílném seriálu můžete nahlédnout takříkajíc pod pokličku života senátora. S moderátorem Petrem Kopčilem se bavím o všemožných tématech, přičemž se nevyhneme ani tématům ryze osobním.

podcast-image
21:26
play

Otevřeně o svém dětství a mládí. Kdo je Tomáš Goláň, odkud pochází, jaké bylo jeho dětství?

podcast-image
21:16
play

Otevřeně o svém vysokoškolském a profesním životě. Jak se ze zemědělce stal daňový poradce?

podcast-image
19:27
play

Tomáš Goláň otevřeně o svém životě po 90. letech, počáteční podnikání, ...

podcast-image
19:24
play

Tomáš Goláň otevřeně o práci senátora, ...

podcast-image
18:13
play

Tomáš Goláň otevřeně o školství a vzdělávání. Jaké to u Goláňů bylo v době koronakrize?

podcast-image
20:12
play

Tomáš Goláň otevřeně na téma voda. Co se Tomášovi vybaví, když se řekne voda?

podcast-image
20:17
play

Otevřeně o svých životních neúspěších, pádech a chybách. Co Tomáše Goláně málem stálo maturitu?

podcast-image
21:56
play

Jaký má Tomáš Goláň vztah k cestování? Jaké země navštívil a kam se rád vrací?

podcast-image
30:21
play

Podaří se zachránit Baťovu nemocnici ve Zlíně? Necháte si sáhnout pro peníze do vaší kapsy?

podcast-image
26:1
play

Když se zeptáte dítěte, co bylo ve škole odpoví vám, že nic...

podcast-image
20:53
play

Exkluzivně s manželkou Tomáše Goláně Janou. část I. Co na Tomáše Goláně prozradí jeho žena?

podcast-image
18:55
play

Volá Taiwan! Tomáš Goláň exkluzivně přímo z místa setkání české delegace Senátu i podnikatelů s představiteli taiwanské vlády

podcast-image
19:25
play

Tomáš je zpět z Taiwanu, zpět v realitě naší země. Je taiwanské jídlo "čína" jak ji známe od nás?

podcast-image
27:44
play

Na Taiwanu lidé nosí roušky, protože věří vládě, která maká a nekecá. V ČR zatím nestačíme věřit vlastním očím.

podcast-image
23:31
play

Je to kampaň! Dnes na téma předvolebním dění v táboře Tomáše Goláně, o nemocnici na kraji města a dalších podivnostech...

podcast-image
22:15
play

Finále...