Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Lež je lež, nikoliv úhel pohledu 18. 03. 2022 • 3,7 min. čtení

Lež je lež, nikoliv úhel pohledu

Bulvární novinářka šířila historky o nevděku uprchlíků z Ukrajiny. Nedoložila je, teď se omlouvá, byly prý od kamarádek...

Koncem minulého týdne rozšířila redaktorka bulvárního serveru Gabriela Wolfová příběhy o tom, jak jsou ukrajinští uprchlíci nevděční. Podle jejího sdělení měli třeba odmítnout byt s vířivkou v Dobřichovicích blízko Prahy s tím, že je to daleko od hlavního města. Svá tvrzení doložit nechtěla. Vedení Dobřichovic o takovém případu nic neví. Informace šířené Wolfovou odmítla i firma, kterou zmínila. Video Wolfová nakonec smazala a omluvila se.

Takové příspěvky jsou dnes na sítích naprosto běžné a spousta lidí je ráda sdílí, neboť jim nezáleží na pravdě, ale na tom, aby příspěvek byl v souladu s jejich pohledem na věc.

Naše dnešní společenské zřízení už dávno není demokracií, ale již se přerodilo do MEDIAKRACIE. Lidé již dávno netouží po skutečných vědomostech, ale stačí jim jen přijímat nekriticky informace z kyberprostoru bez toho, aby si je ověřovali, či aby se zamýšleli nad jejich historickými souvislostmi či vzájemnými souvislostmi s jinými skutečnostmi. Společnost se tak stala vědomostně závislá pouze na tom, co jí kdo naservíruje.

V západním světě je kladen důraz na svobodu slova, takže pro ruskou lživou propagandu je velmi snadné v rámci evropského prostoru fungovat. V Rusku by nic takového možné nebylo, neboť vedení země má informace poskytované obyvatelstvu plně pod kontrolou.

U nás také propagandisté přesvědčili část společnosti, že lež je právem na jiný názor. Lež navždy zůstane lží a žádný nemá právo lhát, a to ani pod zástěrkou práva na svobodu slova. To však již někteří z nás neřeší. Lidé pak přijímají lživé informace s nadšením, neboť se servírované lži či polopravdy kryjí s jejich představami o skutečnosti, které jim však v minulosti ruská propaganda sama vytvořila.

Dnes jsme svědky obrovské solidarity s lidem Ukrajiny a odporem proti ruské invazi na Ukrajině. Pouze menší část národa rekrutující se nejen z příznivců SPD, Trikolory, Volného bloku a KSČM, ale třeba i z lidí sledujících v době pandemie ruské servery, se již teď snaží invazi Ruska omlouvat či bagatelizovat, odvádět pozornost k jiným problémům a snaží se znevážit jakoukoliv pomoc Ukrajině a také znevážit českou vládu, neboť ta se k invazi staví velmi aktivně.

Je však otázkou času, kdy neustálá propaganda pohltí více a více našich spoluobčanů.

Proruská média začala již teď masivně šířit dezinformace nejen na sociálních sítích, ale rozjela naplno i řetězové maily tak velmi oblíbené hlavně u našich seniorů.

A tak můžeme v těchto mailech vidět odkazy na videa na youtube, kde mluví zaručení američtí generálové, kteří se postavili celému světu, a za cenu vlastního ohrožení se nebojí světu sdělit, že Ukrajina vyvíjela na pokyn NATO jaderné a biologické zbraně. Generálové, které nikdo nikdy v armádě neviděl a které nikdo nezná. Ale zní to velmi věrohodně, a kdo by si to přece ověřoval? A kde? A takových videí a fotek vzniknou tisíce a budou jimi zahlceni v kyberprostoru všichni. A vše bude, vlastně už je, velmi přesvědčivé, což naláká nemalou část naší společnosti k tomu, aby tomu uvěřili a s nadšením sdíleli. Vždyť konspirační teorie tento národ miluje. Vše bude mít či už má emotivní podtext a bude přesně zacíleno na vnitřní nespokojenost a na vnitřní problémy občanů. A že funguje velmi efektivně, můžeme vidět na sítích dnes a denně.

Jak to přesně funguje, můžete najít zde www.cesti-elfove.cz

Co je cílem těchto aktivit?

- omluvit invazi Ruska na Ukrajinu, což je v podstatě neomluvitelné,

- odvádět pozornost od invaze k jiným problémům s invazí na Ukrajinu naprosto nesouvisejících, například na problémy jinde ve světě, které jsou však založeny na zcela jiných skutečnostech a často už ani neexistují,

- znevěrohodnit pomoc Ukrajině s odkazem na problémy vlastních občanů, například odkazem na důchodce a samoživitelky, nikdo z nich však netrpí válkou, navíc válkou, kterou Ukrajina sama nerozpoutala,

- přesvědčit lidi, že zbraně mír nepřinesou, ale čím jsme zastavili Hitlera? A Putin postupuje ve všech věcech stejně jako Hitler a bez zbraní jej nikdo nezastaví. Rusko je na Ukrajině, ne Ukrajina v Rusku,

- poštvat lidi proti Ukrajincům, vytvořit představu o tom, že jsou pro nás nebezpečím, že si pomoci neváží, pak jim najednou přestaneme pomáhat. Známe již obrázky plných kontejnerů jídla, které vyhodili údajně Ukrajinci, přitom se jasně ukázalo, že s uprchlíky z Ukrajiny nemají nic společného,

- vytvořit hlubokou propast mezi občany této země.

A tak budeme opět svědky toho, že společnost bude nesmiřitelně rozdělena, mezi občany budou vyhloubeny hluboké příkopy a lidé budou proti sobě opět bojovat, hájit dezinformace za každou cenu, vždyť to je přece ta správná pravda, kterou nám média zamlčují... Společnost bude zase hluboko v bahně. A to přece propaganda chtěla.

 

Sláva Ukrajině a bůh s námi, aby se má předpověď nenaplnila