Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Putin nenávidí EU 21. 03. 2022 • 4,4 min. čtení

Putin nenávidí EU

Putin nenávidí EU, neboť je ekonomicky mnohem silnější než Rusko, a navíc jsou její členové zároveň i členy NATO..

Jednu věc, kterou tedy Putin určitě nepotřebuje, je mít vedle sebe silnějšího souseda, protože Putin si zvykl na to, že vždycky tím silnějším sousedem byl pro ostatní bývalý Sovětský svaz, po jehož obnovení vždy fanaticky toužil.Když se v roce 1991 karta najednou obrátila a Sovětský svaz se rozpadl a později se v roce 2008 stal Vladimir Vladimirovič Putin prezidentem, začal Putin proti nové a pro něj nepřijatelné situaci silně bojovat nejen pomocí tajných služeb, ale i pomocí tzv. hybridní války. Ostatně, že rozsah působení ruských tajných služeb KGB a GRU je v posledních letech v našich zemích naprosto nevídaný, lze jednoduše vyčíst z každoročních veřejně přístupných výročních zpráv BIS...Hlásnou troubou této hybridní války byly od počátku dezinformační weby, jakými jsou v současnosti např. Sputnik, Aeronet, Protiproud, Parlamentní listy, Pravý prostor, Nová republika, NWOO, ČeskoBezCenzury a další, nebo sociální sítě a řetězové maily. Jak přesně tato hybridní válka funguje a jak precizně jsou vytvářeny lži, či manipulovány jednotlivé informace, přesně popisují Čeští elfové na webu cesti-elfove.cz.
 
Pokud si tento web prostudujete, budete se někteří asi hodně divit, čemu jste kdy byli schopni uvěřit, a jak příslušná lež vznikla...Od samého začátku je tedy cílem veškerých útoků podkopat důvěru vůči EU.Propaganda je od základu založena na tom, že lidé na „Západě“ mají svobodu a tuto milují a navíc mají i demokracii a svobodu slova, takže vlastně veřejně "mohou říkat, co chtějí", klidně i lži.Na základě těchto poznatků začala ruská propaganda občany EU přesvědčovat o tom, že jim EU něco diktuje, omezuje je a bere jednotlivým státům suverenitu. Toto často tato propaganda demonstrovala v naší zemi na úplných nesmyslech, ale díky našim dvěma prezidentům Klausovi a Zemanovi, byly i tyto naprosté nesmysly, které neměly na reálný život žádný vliv (např. povinné bezkontaktní baterie, apod.), vnímány jako závažný zásah do našich svobod a národní suverenity.Když začala pandemie, na kterou skutečně umírali lidé, přišel Putin a jeho propagandistická armáda na další úžasnou myšlenku.
 
V Evropě nastala totiž zcela nová situace, se kterou si musely vlády na „Západě“ nějak poradit. Pomineme-li to, jakým způsobem to prováděly, je nám jasné, že chtě, nechtě musely přijímat nějaké zákazy a omezení, což se lidem milujícím svobodu logicky příliš nelíbilo.A tak ruská propaganda přišla s tím, že Covid je vymyšlený a že slouží pouze jako nástroj k zavírání lidí doma a omezování jejich svobod. A lidé tomu uvěřili a začali se bouřit proti svým vládám. Když vše mohlo zachránit očkování, rozjela tato propaganda kampaň i proti němu. A tak se jí podařilo společnost poštvat proti svým vládám naprosto nejvýrazněji za dobu jejího působení v EU a naprosto úžasně rozdělovat i rodiny, manžele a přátele. No musíme uznat, že to dělala dobře, vždyť kolik lidí tomu uvěřilo.Ruská propaganda však nefungovala dlouhodobě jenom u nás, je již naprosto nade vší pochybnost prokázáno, že například všechny kampaně Marie Le Pen ve Francii byly placeny z ruských bank, proto taky tato politička vždy tvrdila, že se Ruska nemusí nikdo bát. https://www.forum24.cz/marine-le-pen-si-pujcila-ruske.../
 
Podobně se profilovala i AfD (Alternative für Deutschland), která získala velkou podporu zejména v bývalém východním Německu a kterou právě kvůli jejímu posunu k proruským pozicím opustil počátkem července 2015 i její zakladatel Bernd Lucke.A teď Putin napadl Ukrajinu a stejné weby, které se dlouhodobě podílely na dezinformačních kampaních proti evropským vládám a rozeštvávaly národy a občany, pak zcela otevřeně a jasně začaly obhajovat tento vpád. Tady je pravda skutečně černobílá, Rusko je agresor, Rusko je na Ukrajině a Ukrajina oběť, která není na ruském územím, takže jsem překvapen, že má někdo ještě žaludek tyto weby číst a nechat se vmanipulovat do toho, že to, co vidí na vlastní oči, tak není pravda.Je tak logické, že weby, které lhaly osm let o všem, byly v situaci, kdy lhaly i o válce na Ukrajině, vypnuty, neboť v době válečného ohrožení není důvod tolerovat jakékoliv lži a schvalování ruské agrese. Jenom SPD se veřejně rozčilovala nad tím, že vypnutím těchto webů prý opozice ztratila přístup ke sdělovacím prostředkům. No další lež. Vždyť Bašta je v televizi pořád.Není ani ničím novým a překvapivým, že ruská propaganda byla nejvíce úspěšná v bývalých socialistických státech, kde občané byli propagandou masírováni již od narození.
 
Co nás čeká dále? Ruská propaganda se bude snažit nás připravit o svobodu něčím jiným. Strach je totiž tím, co nás svazuje, co nás užírá a co nás zbavuje osobní svobody nejvíce. Vždyť vystrašený člověk vše podřídí svým obavám, čímž se připraví o možnost svobodně se rozhodovat a svobodně žít, navíc se s ním dá skvěle manipulovat.Takže se začnou šířit zprávy o tom, že mezi uprchlíky nejsou jen normální lidé, ale i podvratné a kriminální živly a jiné nechtěné osoby, že uprchlíků budou miliony a že nás zaplaví. A to lidi dokonale vyděsí i přesto, že skutečnost může být naprosto odlišná.Máme vládu, která funguje, policii, která funguje, i soudy, které fungují, takže i kdyby mezi nimi byl (byť jen v malé míře) někdo takový, všem hrozí to samé, co našim kriminálním živlům, v žádném případě nebude nikdo takovým lidem nadržovat jenom proto, že jsou z Ukrajiny, o čemž se nás bude snažit propaganda přesvědčit pomocí falešných svědectví. Ostatně stejné živly jsou i mezi našimi spoluobčany.Nenechme se otrávit, nenechme se zmanipulovat, nenechme se vystrašit a přestaňme myslet jenom sami na sebe.Sláva Ukrajině, sláva naší zemi a našim spoluobčanům!