Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

TECO ve Zlíně 03. 05. 2022 • 2,4 min. čtení

TECO ve Zlíně

Ve dnech 2. a 3. května 2022 navštívila na mé osobní pozvání Zlín taiwanská delegace včele s panem Amb. Liang-ruay KE, vedoucím Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře.

V nabitém programu se delegace seznámila nejen se Zlínem, jeho historií a architekturou, ale také s vrcholnými představiteli města, kraje a Univerzity Tomáše Bati. Dvoudenní maraton jsme zakončili Business Forem se zástupci Krajské hospodářské komory Zlínského kraje. Došlo tak k navázání spolupráce, která bude do budoucna jistě prospěšná!

Jako prioritu jsme si stanovili nalezení tchajwanského partnerského města pro Zlín, abychom mohli začít s výměnou studentů základních a středních škol a také mohli nabídnout tchajwanským občanům naše město jako cíl jejich turistických cest. Tamní občané milují lázeňství, takže je na místě spojit jejich pobyt u nás ve městě i s pobytem v blízkých Luhačovicích.
 
Velkou debatu jsme vedli i o tom, jak udělat Zlín atraktivní i pro mladé lidi, aby ze Zlína neodcházeli jinam. Představil jsem jim svou vizi, jak pro mladé lidi udělat Zlín atraktivní, když je třeba jim zajistit zábavu a také budoucnost. Entertainment (zábava) and Future (budoucnost) jsou dva základní stavební kameny programů, které pomohly zabránit vylidňování menších měst i na Tchajwanu.
 
Jednali jsme také i o možné spolupráci Fakulty aplikované informatiky s tchajwanskými firmami a univerzitami tak, aby práce na této fakultě měly více vědeckých zadání a cílů, které by bylo možno později uvést i do praxe v jednotlivých firmách.
Představili jsme i vše, co může nabídnout náš kraj, místní firmy nebo jaký potenciál skýtá Holešovská zóna. V této věci byli zástupci Zlínského kraje tchajwanskou stranou požádáni, aby připravili specifikaci investic, jež jsou pro obsazení průmyslové zóny prioritní. Tyto priority pak budou předány přímo do jejich země.
 
Čas mezi jednáními jsme strávili toulkami po dominantách města Zlín a poznáváním jeho historie. Celou delegaci (4 osoby) zcela fascinovala zlínská architektura a všude přítomný fenomén zvaný Baťa.
 
Při závěrečné debatě jsme se shodli na tom, že tchajwanská strana připraví seznam všech úkolů, které z prováděných rozhovorů vyplynuly, abychom si mohli určit čas jejich splnění a osoby za to zodpovědné. Zavázal jsem se, že za jejich plnění budu odpovídat a budu je kontrolovat tak, jak jsem zvyklý ze své podnikatelské praxe.
 
Pana ředitele Tchajwanské ekonomické a kulturní kanceláře jsme pozvali do Zlína i na 62. Zlín film festival, kde bychom mu představili i kulturní život našeho města a kde bychom pokračovali i v rozhovorech o další spolupráci.
 
Ještě jednou děkuju přátelům z tchajwanské delegace, že přijali mé pozvání do Zlína, moc si toho vážím. Děkuji také mým asistentům Alexandře Martinákové a Petru Binarovi za perfektní organizaci, jste skvělí!
 
A při loučení vznikla ještě jedna společná
 
T.G.