Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Obce a veřejná správa

Obce a veřejná správa

Existuje několik organizací, které se zabývají politikou venkova a jejím rozvojem. Tyto organizace do jisté míry navzájem spolupracují. Především ale sdružují obce a pomáhají starostům a zastupitelům získávat informace o možných dotacích, o nařízení úřadů, jimž obce podléhají a aktuálně informují o dopadech připravovaných zákonů.

Spolek pro obnovu venkova ČR

je nevládní nezisková organizace, jejímž posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, k posílení hospodářské stability a prosperity venkova.

Na webových stránkách https://www.spovcr.cz/ naleznete nejnovější zprávy o dění na českém a moravském venkově či informace o akcích spolku.

Národní síť místních akčních skupin ČR

sdružuje místní akční skupiny pracující metodou LEADER. Místní akční skupiny pracují na principech místního partnerství za účelem podpory a rozvoje venkovského regionu.

Jde o společenství občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy (obcí, svazků obcí a institucí veřejné moci), které spolupracují na rozvoji venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z Evropské unie a z národních programů pro svůj region. Posláním NS MAS je především reprezentovat a zastupovat MASky na národní i mezinárodní úrovni, spolupracuje a komunikuje s kraji a jejich krajskými úřady, s organizacemi zabývajícími se rozvojem venkova. Více informací získáte ZDE.

Sdružení místních samospráv ČR

je nevládní apolitickou organizací s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v ČR.

Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v ČR (rozpočtové určení daní). Agenda SMS ČR dnes zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentace a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráce v boji proti korupci ve veřejné správě. SMS ČR je silným partnerem vlády, parlamentu i krajů v ČR.

Bezplatná právní poradna pro členy zastupitelstev měst a obcí

Bezplatné informačně-poradenské centrum pro členy zastupitelstev měst a obcí (pro ostatní tazatele je zpoplatněna 500,-Kč + DPH/dotaz.). Se svými dotazy týkajícími se problematiky zákona o obcích a souvisejícími právními předpisy se můžete na poradnu obracet každý všední den od 12 do 20 hodin. Více se dozvíte ZDE.

Kontakt: e-mail: poradna@odpovednyzastupitel.cz, tel: 226 257 505